Калиопи на есенска турнеја низ БиХ

Македонската поп-дива Калиопи Букле после настапите во Нови Сад, Херцег Нови, Лозница, Биело Поле, Требиње, во октомври заминува на турнеја низ БиХ.

Калиопи ќе одржи концерти во: Мостар на 04-ти октомври, Сарајево на 05-ти, Зеница на 06-ти, Тузла на 09-ти, Бјелина на 10-ти и  во Брчко на 11-ти октомври.

Како што најавува Калиопи наскоро следуваат уште датуми за концерти во Србија и Хрватска. Таа останува лидер меѓу македонските поп изведувачи по настапи низ соседните земји. За потсетување таа од 2017 досега има одржана над 40 концерти низ Србија, Хрватска, БиХ и Црна Гора.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com