Погледнете: Која македонска пејачка го отвори албумот за Музика24 (Фото+Видео)

Таа е позната, популарна и зад себе има голем број на настапи, фестивали, концерти, хитови… Македонската поп пејачка Пепа Димитрова ексклузивно за музичкиот портал Музика24 го отвора семејниот албум, и верувајте, таа и како млада е згодна, прекрасна, секси, девојка која што уште од млади години знае дека музиката ќе биде нејзината најголема љубов… и исто како и денес и годините наназад зрачи со позитивна и убава енергија која може да се почувствува на секој нејзин настап, секое нејзино појавување. Едноставно, вистински пријател кој секој би посакал да го има покрај себе.

А како таа изгледа како мала, погледнете во продолжение:

Пепа – бебенце

Пепа – седмо оделение и денес

Пепа – на 21 година

Пепа – студентка во Белград

Пепа – студентка во Белград и денес

И како јаготка на шлагот, на крајот слушнете ја нејзината песна “Лага”, еден од нејзините најголеми хитови.

Уживајте!

Повеќе на Музика24...