Крал од Пакистан го поддржа хармоникашот Алачки за градоначалник на Берово

По доктори најбројни кандидати за градоначалници и советници по се изгледа се уметниците. Хармоникашот Горан Алачки кој е кандидат за градоначалник на Берово доби поддршка од кралското семејство на Хунзите од Пакистан. Имено кралот Мир Газанфар Али Кан и неговата сопруга, кралицата Рани Атика испратија видео порака за поддршка на музичарот и кандидат на Интегра.

Тешко се наоѓа човек од калибарот на Алачки. Во име на мојот народ и моето семејство, би сакал да го видам како избран на највисоката позиција. Се знам со него 20-30 години, би сакал да побарам од вас, луѓето од Македонија, да ја дадете својата доверба и својот глас за него. – порача кралот.

Хунзите се сметаат за потомци на Александар Македонски, а споменатиот крал од таа причина беше во посета на земјава во 2008 година.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com