Ленче и Горан Кукиќ одржаа голем солистички концерт во Струмица (Видео)

На 12-ти октомври во Струмица еден од најпознатите естрадни парови во Македонија, Горан и Ленче Кукиќ, одржаа голем солистички концерт кој веруваме уште долго време ќе се памети и ќе се прераскажува. На овој концерт на кој што имаше и емоции, и по некоја солза, радост и забава публиката два ипол часа уживаше во песните и одличниот репертоар.

Публиката освен со главните ѕвезди, уживаше и со многубројните музички гости, меѓукои ќе ги споменеме Иван Ѓаков од Бугарија кој што настапи со ќерката Ивана, Благица Калева, Снежана и Мирче од групата “Интервали”, како и одличниот маестро Горан Алачки. Освен овие гости, на сцената се појавија и дел од изведувачите и колеги на Ленче и Горан од музичкото тв шоу “Никогаш не е доцна”: Марко Зигмановиќ, Билјана Прокиќ и Мирзад Перваниќ-Мигос.

Концерт на Ленче, Горан & Јупитер

Концерт на Ленче и Горан Кукиќ & ЈУПИТЕР

Gepostet von Радио СтрумицаНет am Freitag, 12. Oktober 2018

Се надеваме и веруваме дека освен овој концерт во Струмица, Ленче и Горан Кукиќ ќе одржат исто ваков, ако не и подобар солистички концерт во метрополата, Градот Скопје.

Подготви: Александра Блажевска

Видео: Радио СтрумицаНет

Повеќе на Музика24...