“Либеро Бенд” искрено ви пејат “Ќе те сакам” (Видео)

Интересен проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија момците од “Либеро Бенд”. Истиот стартуваше со “1001”, песна која заедно со уникатен спот беше промовирана пред публиката во jули и успеа да се етаблира како вистински летен хит.

Готов е и вториот проект на момците од бендот за оваа сезона. Насловот на новата песна е “Ќе те сакам”. Музиката, текстот и аранжманот се на Слаткар, а видеото и овој пат, како и претходното го сработи Даниел Јовески.

Уживајте во новата песна и спот на “Либеро бенд”:

Повеќе на Музика24...