Македонскиот пејач се расплака среде емисија

Македонскиот пејач Спасен Силјановски пеејќи песна која неговата мајка ја напишала за друг пејач се расплака во емисијата “ИмаТ-немаТ”. Додека ја пееше песната, тој од почеток до крај плачеше.

„Ќе ми простите што ја пејам со треперлив глас, но емоциите си го прават своето… Оваа песна мислам дека е една од најемотивните и најубавите која ја имаме создадено со мојата мајка… за жал не беше ксмет да извадам јас студиска снимка. Прв пат ја изведувам во живо во емисијата “Имат Немат” во придружба на група “Чардак”… Ви ја посветувам на сите вас драги пријатели и љубители на Македонската музика, на сите вас кои знаете што значи зборот МАЈКА, а посебно за мојот драг другар Бошко Карадоски“, напиша тој на Фејсбук.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com