Никола Мицевски наскоро со нов албум со авторска инструментална музика

Никола Мицевски периодов работи на неговиот најнов албум со авторска инструментална музика. Албумот ќе се вика “New Era” и е во жанрот на “World music”, испреплетен со “филмска музика” etno jazz, rock итн. Како што дознава Музика24, на албумот земаат учество многу наши познати музичари кои се соработници на Мицевски. Тој го најавува и првиот сингл кој ќе излезе за наскоро, поткрепен со видео кое го работи Даниел Јовески.

“Видеото е многу комплексно, има еден филмски шмек, се снима на многу локации, многу статисти, луѓе вклучени во реализацијата. Го почнавме пред 5 месеци и сега конечно дојде време кога ќе доживее медиумска промоција. Се надевам дека музиката и видеото ќе остават голем впечаток кај публиката”, вели Никола Мицевски за Музика24.

Покрај овој проект, Мицевски периодов интензивно работи уште на неколку албуми на наши македонски музички изведувачи како “NextTime”, Ѓоко Танески, Бојана Скендероски, Никола Зацевски и други.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com