„Pluto`s Doubts“ виртуелно ќе настапат во Лондон и Њу Јорк

Бендот „Pluto`s Doubts“ месецов ќе има две интернационални претставувања во два светски центри – Њу Јорк и Лондон.

Имено надежните „Pluto`s Doubts“ на 17-ти октомври ќе учествуваат и настапат на конференцијата „Мондо“ во Њу Јорк а на крајот на месецов на 30-ти октомври на фестивалот „Gotobeat“ во Лондон.

Заради ситуацијата со пандемијата и неможноста за патување, тие ќе настапат со live-stream видео, изведувајќи песни од нивниот деби албум ,,Сизиф” но и објавени и необјавени синглови.

Симеон и Дарко од „Pluto`s Doubts“ минатиот месец во интервју за Музика 24 го најавија нивното учество на „Мондо“.

-„ Ние сами се пријавивме за таа конференција и за чудо не примија. Многу сме среќни, но за жал поради корона кризата нема да патуваме таму, туку ќе снимаме некој live-stream кој ќе го пратиме таму. Сакаме да се промовираме како бенд, но и да покажеме што има тука во нашава земја.“

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com