Тажна вест: Почина младиот и познат македонски фолк пејач Емрах Мехмеди (Фото+Видео)

Како што пишува ИН Телевизија, денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар. Емрах животот го изгуби во несреќен случај, паѓајќи од скеле. Тој важеше за млад, но сепак многу телентиран и надежен пејач кој имаше големи планови за својата музичка кариера. Преку социјалните мрежи од него се простуваат голем број на познати македонски музички имиња.

Доста планови кои тој ги имаше закажано и требаше да се реализираат, за жал нема да бидат воопшто започнати. Емрах зад себе остави две мали слатки дечиња и сопруга.

Почивај во мир!

Подготви: Андреја Андреевиќ

Фото: Фејсбук

Видео: YouTube

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com