Претставници на ивент индустријата на средба со претседателот Пендаровски (Фото)

Преставници на Асоцијацијата на ивент индустријата – ИВАП денес остварија средба со Стево Пендаровски, претседател на Република Македонија.

„На средбата информиравме за ситуацијата во која се наоѓа нашата индустрија и сите предизвици со кои се соочуваме. Потенциравме дека е неопходна брза и таргетирана помош за овој сектор, кој за жал е голем губитник од оваа криза. Претседателот изрази разбирање и загриженост за нашата ситуација и подготвеност за поддршка на нашите компании. Заклучивме дека е ова исклучитечно важен сектор кој обединува голем број на креативни гранки и дека во периодот што следи секако дека ќе биде потребна голема поддршка од страна на државата. Секако, благодарни сме на одвоеното време во овие тешки денови и се надеваме дека што поскоро ќе имаме прилика да се дружиме на некои од настаните што ќе ги организираме“, соопштија од ИВАП.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com