Ексклузивно: Се шушка, Лила и Филип Пешевски снимаат дует?!

Како што дознава музичкиот портал Музика24, младиот, симпатичен, секогаш насмеан и згоден македонски поп пејач Филип Пешевски подготвува дует со нашата најпозната, најпосакувана и најбарана македонска тв водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска (препознатлива по квизот “Се или нешто”).

Песната “Тешко мене со тебе” е снимена во студиото на Роберт Билбилов, а неофицијално станува збор за голем летен хит за кој што допрва има и да се зборува и пишува. За песната е планирано да се снима високобуџетен видео спот, а зад реализација на истиот се споменува Бане Поповиќ (Томато продукција), главен продуцент на проектот е познатиот Зоки Фаци.

Како звучи песната, кога и каде ќе биде снимањето на видеото… останете со Музика24, наскоро повеќе информации.

Подготви: Иван Јосимовски

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com