Советот за етика во медиумите ги отфрли жалбите на тимот на Гарванлиев против Музика24

Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), на седницата одржана на 31-ви март 2021 година, расправаше врз основа на примените жалби против нашиот портал од страна на Јелмаз Дервиши, а во име на тимот на македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев.

СЕММ жалбата за текстот насловен „Панчо ДНК: „Кој стигне не подј*бава па одозгора и уште некој „наш“ притоа со наши пари треба да иде на тој натпревар“, ја отфрли како неоснована и заклучи дека порталот Музика24 не ги прекршил етичките и професионални стандарди. Советот исто така донесе одлука со која текстот насловен „Гарванлиев и на Прочка, дали можеме да ти простиме?“, не ги прекршил етичките и професионални стандарди.

Во продолжение одлуките на СЕММ ги објавуваме интегрално:

Јелмаз Дервиши, Тим за односи со јавност на Васил Гарванлиев (Евросонг 2021) за Музика 24.мк – одлука 1

Јелмаз Дервиши, Тим за односи со јавност на Васил Гарванлиев (Евросонг 2021) за Музика 24.мк – одлука 2

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com