Суперхикс со новото видео и сингл “Модерна љубов” се враќаат назад кон корените (Видео)

Суперхикс на 3-ти март во Младинскиот културен центар во Скопје, на свој начин ќе прослават 25 години од својот прв настап во некогашниот Доорс во Дебар Маало, Скопје. Банда инструментале на истиот ден, 3-ти март, во 1994 година за прв пат го размрдаа Скопје.

Тие во целото свое постоење се поклонуваат на специфичниот ритам и музика кои го исполнуваат секој кој ќе ги слушне “Раде”, “Африка”, “Глупави песни”… и многуте други. Својот раст и својот развој, задржувајќи го тоа што секогаш ги прави тоа што се, Суперхикс го негуваат и во “Модерна љубов”, сингл чие видео излезе пред само неколку дена, а во продолжение можете да го погледнете на нашиот музички портал.

Видеото и песната “Модерна љубов” се снимени во студиото “Тра ла ла” на Мите Димовски од Скопје и за прв пат како редовен и нов член на бендот учествува и Стефан Алексовски на клавијатури. Суперхикс се враќаат верни на својот стил и посветени на музиката пред својата 25 годишнина. Картите за настапот во МКЦ се на работ на распродавање и за тие кои што сакаат да го почувстуваат тоа што само Суперхикс може да го понуди немаат уште многу време.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.