Сузана Гавазова и “Балкан Бенд” со нов проект во Новата година (Видео)

Фолк пејачката Сузана Гавазова и “Балкан Бенд” имаат нов музички проект. Во соработка со тимот од студиото “Анастасија”, за време на празниците работеа на повеќе песни, а дел од нив веќе ги промовираа во јавноста. Тие на пролет најавија слични нови проекти.

Момците од “Балкан Бенд” нова песна и видеоспот ќе промовираат во март, а за септември најавија промоција на албумот на кој работат подолго време. Гавазова во моментов е актуелна со хитот “Бум бум” и вели дека наскоро ќе има нови изненадувања за публиката.

Повеќе на Музика24...