Сузана Гавазова со “Прстен несуден” ја започнува новата 2021 година (Видео)

Во продукција на Даниел Јовевски и ИН продукција, во текот на вчерашниот ден познатата македонска фолк пејачка Сузана Гавазова со видео спот го промовираше својот најнов хит “Прстен несуден”. Ако таа минатата 2020 ја започна со надалеку познатиот хит “Бум, бум”, овој пат Гавазова со овој нов проект ја започнува новата 2021 година. Како што дознава Музика24, оваа песна е преработка на веќе постоечкиот турски хит “Hekimoğlu Türküsü”.

Текстот го напиша Орце Зафировски, додека аранжманот го подготви Минтас Мемедов, во чие студио е и снимена оваа песна. Џамбо Агушев ја отсвире трубата, а миксот и мастерингот го подготви Саша Диниќ.

За што поточно станува збор, слушнете и погледнете во продолжение.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com