Сузана Гавазова заедно со Бернард ви ја преставуваат “Аманет” (Фото+Видео)

“Аманет” е новиот музички проект кој што познатата македонска фолк пејачка Сузана Гавазова долго време го најавуваше со тизер и видео најава. Оваа најнова песна која што по стилот е препознатлива за нејзиниот жарн на музика која што таа милува да ја пее, овој пат е во дует со познатиот ромски пејач Бернард со кој пак Гавозова во изминатиот период на директен или индиректен начин соработуваше за нејзините две последни песни.

Музиката за оваа најнова песна е на младиот Бернард, аранжманот го подготви Минтаз Мемедов, а текстот Орце Зафировски. Песната е снимена во студиото на Минтас Мемедов “Минти Стар”. Саксофонот го отсвири Исо Ајдинов, додека пак миксот и мастерингот на истата го направи Саша Диниќ.

Како што дознава Музика24, видео спотот кој што е во реализација на Ин продукција е снимен на неколку локации во Охрид. За одличниот изглед на Гавазова во истиот се погрижи познатиот македонски дизајнер и стилист Златко Јовановски, а со неа на една од локациите каде се снимаше спотот танцуваат девојките од студио “Бах”.

Како изгледа финалниот производ, погледнете во продолжение…

Подготви: Марија Поповска

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com