„Таксират“ ја претставува Пин ТВ

Познатиот фестивал „Таксират“ во чии рамки се одржува Pin Music Conference, единствената меѓународна музичка конференција и showcase фестивал во земјава, ја претставува т.н. Пин ТВ. На 13-ти декември преку Пин ТВ ќе се одржи едно поинакво издание на Pin Music Conference

„Ако “Таксират” е народски познат како “bad luck”, а 2020-та како пандемска, тогаш за нас ова е природна состојба. Не смеете да шетате, да се дружите, нема проблем, месецов ќе дојдеме ние кај вас преку најголемата музичка и културна ТВ-програма, направена за само еден месец Пин ТВ“, велат организаторите.

Ако се занимавате со музичка дејност, сите одговори ќе ги најдете тука … кои се новите хонорари за уметници, што бара Папата во својот рајдер, со каква музика пораснал Хелсинки, кои компании од областа на културата ќе добијат владина поддршка, што ќе ни донесе 2021-ва година, нови агенции, фестивали, програми, што прави Андре Риу за Божиќ… и музика, многу музика. 20 бендови веќе се снимени ексклузивно за ПИН ТВ, кои ќе ви го направат денот многу поубав.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com