Тамара Тодевска оваа есен на европска турнеја (ВИДЕО)

Популарната македонска пејачка и овогодинешна евровизиска претставничка Тамара Тодевска, оваа есен заминува на европска турнеја.

So excited to perform in #Madrid, #Aarhus and #Cologne this Fall. Can't wait to see you all. More info coming soon. ❤

Gepostet von Tamara Todevska am Montag, 15. Juli 2019

Турнејата започнува на 5-ти октомври во Мадрид, Шпанија, продолжува на 2-ри ноември во Архус, Данска а завршува со настап во Келн, Германија на 30-ти ноември.

По се изгледа и покрај неоправданите претерани напади и медиумска хајка во земјава, Тамара успешно продолжува со својата кариера.

Повеќе на Музика24...