Татјана и Новица уживаат во топлото време и австралиските плажи

Можеби досега на многу наврати сте се запрашале каде се и што прават познатите Татјана Лазаревска и Новица Василевски, познатиот македонски музички пар кој пред неколку години заедно со своите дечиња заминаа во Австралија, каде денес работат и живеат. Тие во текот на денешниот ден од една од австалиските плажи каде што и живеат, специјално за своите фанови, пријатели и роднини се вклучија во живо, каде заедно пееја познати македонски народни песни.

“Малку да споделиме сонце и позитивна енергија од оваа плажа. Тука сме дојдени малку да се одмориме, рефрешираме и рестартираме и оваа 2021 година да ја започнеме како што треба. Убаво ни е, фамилијарно, децата скокаат рипаат и се бањаат, иако температурата не е баш како што треба, сепак не е лоша. Ние сакаме од плажава да ви испееме нешто”, кажаа Татјана и Новица и своето вклучување во живо го започнаа со македонската народна песна “Дејгиди луди млади години”.

Ние од музичкиот портал Музика24 од се срце ги поздравуваме и им посакуваме одлично да го поминат летниот период кој им претстои во Австралија, а на лето, односно јуни, јули и август ги очекуваме во нашата мила Македонија кога и во живо ќе направиме интервју каде заљубениот музички пар ќе одговара на сите оние прашања кои досега можеби би сакале да им ги поставите.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com