Турбо-фолк хит во најава: „Ковид и секс“ – Сања Цинцева (Видео)

Фолкерката Сања Цинцева – Барби денеска ја промовираше својата најнова песна, со поприлично интересен наслов – „Ковид и секс“. Се работи за брза и динамична песна со несекојдневен рефрен. Сања идејата ја добила од пандемијата со коронавирусот која трае веќе втора година. Текстот е на Борче Нечовски, музиката и аранжманот се дело на Дејан Момировски, а за спотот беше задолжен Дарио Јанкович.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com