Зоки Фаци: Лозано е исфустриран зошто не може да биде Тоше (Видео)

Естрадниот новинар Зоран Василевски гостувајќи кај ЈуТубер- oт Лазаров си ја отвори душата и си го кажа своето искрено мислење за македонската естрада. Се присети на емисијата “Фаци”, која во тоа време беше емисија која не се пропушташе, но и го кажа своето искрено мислење за Лозано.

“Во тоа време пред 15 години, во А1 се појави “Фаци”, воведовме папараци, куртизнани, спонзоруши и трачеви. Во тоа време беше шок да видиш голи гради на А1, ко да си снимил порно филм”, вели Зоки Фаци.

Прашан како тоа го прифаќале, Зоки одговори:

“Нашиот народ е глуп, ако ти се бавиш со јавна професија, шоу бизнис ти треба да сфатиш дека тоа е воено поле каде што добивaш и губиш, а нашите ѕвезди повеќе губат. Кај нас имаш: јас не се соблекувам, не се сликам, немам секс. Тамара се сликаше гола за Пелестерка, и мене да ми дадат добар хонорар би се сликал гол”, додава тој.

Поради својата слободоумност беше нападнат физички?

“Тоа се случи една ноемвриска ноќ, по снимање на реклама се враќав дома, се паркирав пред зграда и двајца дечки со маска на лице и шипка од точак ме нападнаа, едниот ми ја фукна у глава и мислам дека беа платени само за толку зошто кога се освестив пред зграда цел во локва крв ме најде комшијата и одма ме однесоа у државна, ме шиеа. Шипката ја најдоа во паркот, но нив никогаш”, искрено одговара за нападот.

Дали во Македонија постојат ѕвезди беше прашан Зоки на што тој одговори;

” Не. Последна ѕвезда што беше во Македонија беше Тоше, и фала му на Бога што ми даде шанса да работам со толкава музичка ѕвезда како Тоше Проевски, што сум дел од неговата кариера, ми беше многу драго кога ја пишуваа неговата книга автобиографска имаше мои цитати од мои емисии во нејзе. После него ние новинарите се обидувавме да направиме шоу бизнис естрада, како што имаат Србија, Бугарија, но меѓутоа не успеавме во тоа, зошто кај нас има стерилни типови на луѓе како Калиопи, Елена Ристевска…”, открива Зоки Фаци.

После Тоше Проевски не се појави некој кој би го заменил, но еве Влатко Лозановски, го спомнуваат како некој што би можел да го замени?

“Страшна работа… Влатко Лозановски, детето има глас, прашај го и него кога ќе ти биде гостин, првото интервју му беше со мене, му го договори Ерик Фокс од Антена 5, Влатко ми дојде како да паднал од небо. Моето интервју со него беше буквално вака: Да, Не, Да, Не. И тоа не се измени, еве колку години е на сцената, има убави песни, хитови му ги слушаат песните, ама Влатко Лозановски ја нема таа ѕвезда која би го направила број еден,вокално да но… Знаеме сите дека девојка му го откачи, избега за друг во Турција, ние го бараме за изјава, не знам, шо знам, појма немам, не крева на телефон, и ден денес се гледа со нејзе тајно но никој не го објавува тоа”, открива Зоки Фаџи во интервјуто.

Очигледно на Лозано не му се допаднало она кое што го слушнал и Зоки го одследил од листата на пријатели на Инстаграм, на што Зоки во форма на стори видео му одговри:

Дали по ова ќе има одговор од Лозано, или само мудро ќе си молчи останува да видиме.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com