Музика на кирилица

“Чиста околина” го најавуваат следниот албум со синглот “Врие Македонец”

Muzika24
2021 година беше успешна за хип-хоп колективот “Чиста Околина”. Се вратија на сцената цели дваесет...
Музика на кирилица

Пијанистката Снежана Анастасова-Чадиковска ја доби државната награда „Св.Климент Охридски“

Filip
Одборот за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски“ донесе одлука за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски“ за  2021 година за...
Музика на кирилица

Во понеделник во “Бекстејџ” на Телма, промоција на новиот спот и песна на Давид Темелков (Фото)

muzika 24
Во понеделник во најгледаниот естрадниот магазин “Бекстејџ” кој се емитува секој работен ден на Телма...
Музика на кирилица

Новогодишната реклама на Mcdonald’s со песна од македонска издавачка куќа (Видео)

Muzika24
Новогодишната реклама на McDonald’s за полскиот пазар искористи песна одкаталогот на македонската издавачка куќа и...
Музика на кирилица

Познатата фолк пејачка Анета Молика заедно со сопругот Џими заминаа од Македонија?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска фолк пејачка Анета Мицевска попозната како Анета...
Музика на кирилица

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” со одлична преработка на „Море сокол пие“ (Видео)

Filip
Интернационалниот ансамбл „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” го претстави новото видео со обработка на традиционалната македонска...