Музика на кирилица

24 Промо: Елена Ристеска – „Снаге за крај“ (Видео)

Популарната македонска  пејачка Елена Ристеска го промовираше новиот сингл и видео запис својата песна на српски јазик. Музиката и текстот на „Снаге за крај“ се дело на популарниот црногорски кантавтор Сергеј Четковиќ, за аранжманот и продукцијата се погрижи долгогодишниот соработник на Елена, Дарко Димитров. Спотот се снимаше во Македонска опера и балет изминатово лето. Помеѓу актерите во спотот се појавува и водителот на Канал 5 Телевизија, Ване Марковски.

Можеби ќе ве интересира: