Музика на кирилица

Al Jazeera Balkans сними документарен филм за Тоше Проески (Видео)

Документарецот посветен за една од најголемите балкански музички ѕвезди, која започна да го освојува и светот, Тоше Проески попладнево премиерно беше емитуван на програмата на телевизискиот канал Al Jazeera Balkans. Емисијата насловена како “Шест часа до небото” ќе се обиде да направи досега најцелосен осврт на ликот и делото на Проески.

Видеото кое можете да го погледнете подолу, многумина нема да ги остави рамнодушни, а солзите ќе бидат неизбежен дел додека го гледате докуметарецот за прерано загинатиот Тоше.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: