Музика на кирилица

Ален Хасановиќ е новото заштитно лице на македонскиот моден бренд “Signori” (Фото)

Првиот македонец кој успеа да ги сруши сите рекорди на гледаност во музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд”, а во сабота ќе го видиме на иста сцена со Шабан Шаулиќ, Ана Бекута и Саша Матиќ во спортската арена “Борис Трајковски” во Скопје, позираше како модел за потребите на новата рекламна кампања на “Signori”.

Alen HasanovicПејачот ќе ја промовира новата летна колекција на костими од македонскиот бренд “Signori”, а на првиот сет одлично се снајде во улогата на фото модел пред објективот на професионалниот фотограф Алекс Јакимовски. Публиката имаше прилика да види дел од новата колекција во вториот круг на “Ѕвездите на Гранд”, каде за комплетниот стајлинг на Ален се погрижија Ненад Пантовиќ и Крис Поповски, основачите на “Signori”.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: