Музика на кирилица

Нешто ново: Алегро бенд од Струмица со нов видео-запис

Популарниот состав Алегро бенд во познатата дискотека “Платинум” го снимаа нивниот најнов сингл кој е во брз и разигрив ритам за сечие уво каде заедно со танчарки го разубавија самото сценарио.

Имено, зад самата композиција стои еден од членовите на бендот, додека за текстот своето перо го стави познатиот текстописец Ѓорги Калајџиев, воедно тие се познати по нивните феноменални настапи со многу забава до раните утрински часови.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: