Музика на кирилица

Анастасија Петреска: Наум е дедо за пример

Мајчинството е најубавата, но и најтешката работа во светот. Грижата за децата е целодневна работа, а според резултатите од истражувањето мајките работат неделно во просек по 98 часа, што е како две работни места со полно работно време. Во улогата на мајка се оствари и славејот во народната музика Анастасија.

Анастасија Петреска пред две години ја роди ќеркичката Андреа, за која таа вели  дека личи на татко и. Ексклузивно за естрадниот магазин “Бекстејџ„ Анастасија раскажа како и поминале деновите во бременост, со какви предизвици се соочила, колку и дали била размазена, како сопругот Влатко ја тинтрал.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....