Музика на кирилица

Билбилов нема кој да го “исплеска“ во Старата скопска чаршија (Фото)

Роберт Билбилов си има своја шема за опуштање. Како што самиот појаснува најдобро се опуштал со партија табла, наргиле и турско кафе со локумче… Би се рекло – знае малиот како треба, а богами и добро е што конечно излезе од студио каде изминатиов период работеше и дење и ноќе, пишува Вечер.

“Конечно малку да се опуштам после цела година напорна работа. Ми се собраа многу настани и ангажмани меѓу кои беа Макфест, Евровизија, а последно беше албумот на Тамара. Напорно, но тоа е дел од работата. Сега уживам во слободното време и сакам да им се посветам на најблиските и да поминам повеќе време со нив. Бев и до Грција на неколку дена”, вели Роберт за Вечер и додава:

Robert Bilbilov_stara carsija“Уживам во играњето табла и мислам дека сум добар во оваа игра. Вртам зарови често и морам да нагласам се уште не се нашол некој добро да ме “исплеска”, појаснува Билбилов за весникот Вечер кој на партија табла со другарите и наргиле ужива да оди во Старата чаршија.

Фото: Вечер

Можеби ќе ве интересира: