Музика на кирилица

Cyrillic има нов летен хит (Видео)

“Break my heart” е насловот на новиот сингл на македонската атракција “Cyrillic” која од неодамна е ексклузивец на “Скај Ај Ентертејмент”. Се работи за модерна денс трака со моќни поп вокали во која суптилно е вградено, а истовремено силно изразено влијанието на источно европската сцена.

Синглот е веќе достапен на сите светски дигитални музички платформи. Песната доаѓа во пакет со лирик видео кое ја визуелизира целата нејзина енергија, но и енергијата која Cyrillic ја шират на секој нивен настап.

Со повеќе од 70 настапи низ клубовите и фестивалите ширум Македонија во последните шест месеци, електронското дуо во моментов е едно од најбараните клубски имиња во зејмата. Само пред една недела дуото ја загреваше атмосферата пред светскиот супер стар диџеј Robin Shulz на годинешното издание на “Ohrid Calling”, а беа хедлајнери на последната вечер на еден од најголемите фестивали на пивото на Балканот, прилепскиот “Пивофест”.

Електронското дуо Cyrillic го сочинуваат браќата Андреј и Бојан Иваноски. Како диџеи и продуценти се активни од 2014 година кога започнаа со издавање на ремикси за популарни македонски песни со кои го привлекоа вниманието на публиката. До сега имаат издадено повеќе синглови како и неколку ремиксови за други артисти.

Можеби ќе ве интересира: