Музика на кирилица

Даниел Кајмакоски се ожени по втор пат (Фото)

Вчерашнниот ден беше судбоносен за македонската естрада. После Антониа и Виктор, сега и Даниел Кајмакоски објави убави вести. Победникот на првиот X-Factor Adria и македонски евровизиски претставник во 2015 година, Даниел Кајмакоски, се ожени по втор пат. Информации за невестата и како се запознале нема, а Даниел прв пат објави дека е во нова врска летото 2022 година. Со неа има споделно неколку фотографии но не се познати повеќе детали.

Од претходниот брак кој се заврши во 2019 година, со манекенката Кристина Димитри има син Давид. А веќе извесно време Даниел живее и настапува во Белград.

Можеби ќе ве интересира: