Музика на кирилица

Давид Нешкоски Трио со нов албум (Аудио)

Давид Нешковски Трио во изминатите два месеци неуморно работи на реализација на нивниот најнов музички албум именувам “Today Tomorrow”. Десет композиции, специјални гости и многу новости. Ви го претставуваме првиот сингл од албумот наречен “Don’t you mind”, кој содржи македонска музика, наменета за домашната и странска публика.

https://www.youtube.com/watch?v=C_6bq4kRQfc

Промотивниот концерт за албумот ќе се одржи на 23-ти декември во Младинскиот културен центар во Скопје, во Дансинг Салата, со почеток од 20 часот. Специјален гостин ќе биде Дамјан Пејчиноски. Сите се поканети!

Извор: Вистина.мк

Можеби ќе ве интересира: