Музика на кирилица

“ДНК” вчера вечер го промовираа својот трет албум (Видео)

Вчера вечер во ресторанот “Воденица”, во центарот на главниот град, познатото македонско РНБ дуо “ДНК” (Панчо и Андреј) пред своите верни фанови, пријатели, соработници и пред новинарите, го промовираа својот трет албум насловен “Уште еден ден”. Албумот кој што изгледа одлично спакувано вбројува 12 композиции, а сите дело на продуцентот и композитор Лазар Цветковски, додека пак текстовите се дело на Панчо.

DNK_promocijaНа промоцијата освен блиските пријатели и соработници, Музика24 имаше можност да ги забележи и Гаро Јуниор, Сара мејс, Дарио, Дарко Илиевски, познатата тв водителка Јелена Спенџарска, Влатко Лозановски кој беше во придружба на својата поубава половина, ракометарот Столе Стоилков, македонската позната маникенка Катерина Ивановска… и многу други.

DNK_promocija DNK_promocijaОсвен промоцијата на албумот, ДНК ги изненади, а воедно и почести присутните со премиерното прикажување на видео спотот за баладата “Стојам сам”, кој подолу имате можност да го погледнете и на нашиот музички портал. Се надеваме и искрено веруваме дека се повеќе и повеќе ќе може да присуствуваме и да пишуваме за наши македонски пејачи, пејачи и групи кои промовираат и презентираат нешто ново пред своите фанови и македонска публика.

Подготви: Александра Блажевска

Можеби ќе ве интересира: