Музика на кирилица

Елена Ристеска го промовираше спотот за песната “Доживотно” (Видео)

Македонска поп пејачка Елена Ристеска го промовираше најновиот видео спот снимен за нејзината последна песна која крена премногу прашина и стана една од најслушаните во последниот период, а станува збор за нејзината “Доживотно”. Во овој видео спот освен Ристеска, се појавуваат и Маријана Станојковска, Ана Коцева и српската водителка Катарина Шишмановиќ.

Видеото е во реализација на Томато продукција, а познатата пејачка со овој видео спот воедно го најавува и нејзиниот најнов албум насловен “Без шминка”.

Подготви: Синиша Новевски

Можеби ќе ве интересира: