Музика на кирилица

Фолк пејачката Елена Велеска со коктел во рака ужива во одморот на Дубаи (Фото)

Познатата македонска фолк пејачка Елена Велеска веќе неколку дена се наоѓа во Дубаи, каде што ги полни батериите пред периодот кој што и следи, исполнет со многу настапи, концерти и приватни прослави. Таа секојдневно на својот Инстаграм профил постира голем број на сториња, фотографии каде јасно се гледа дека Велеска едноставно ужива во одморот.

Се пофали и дека ужива во луксузот на Дубаи, па со коктел во рака им наздрави на своите фанови и обожаватели, а воедно со еден од постовите ги најави и своите следни настапи низ Македонија.

Шетајќи низ најубавите згради, сончајќи се на едни од најубавите плажи со најубавиот поглед Велеска постирајќи фотографија од одморот, напиша: „Животот е посебен за посебни луѓе“.

Можеби ќе ве интересира: