Музика на кирилица

Фото: Погледнете како ќе изгледа најновиот спот на Елена Ристеска за песната “Доживотно”

Вчера започна да се снима долгоочекуваниот видеоспот за најновата песна на Елена Ристеска “Доживотно”, на која како автор се потпишува српска композиторка Александра Милутиновиќ, додека пак за аранжманот се погрижи Дарко Димитров. Песната од неодамна е хит на сите радиостаници во земјава, но и регионот како што се Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина. Како што дознаваме, спотот ќе има две верзии, една на македонски и една на српски јазик, меѓутоа она што навистина ќе ве натера да го погледнете овој видеоспот се трите убавици кои се појавуваат покрај Елена.

Elena Risteska_DozivotnoВо спотот покрај Ристеска се појавува и познатата српска водителка Катарина Шишмановиќ која во регионот е позната по емсијата “Све за љубов”, која веќе неколку години се емитува и на нашите простори. Покрај Шишмановиќ, во спотот ќе ја видиме и една од најатрактивните водителки од Македонија, Марјана Станојковска, но и познатата манекенка Ана Коцева. Инаку спотот се снимаше во хотел “Русија” и тоа под режисерската палка на Бане Поповиќ и “Томато продукција”.

Elena Risteska_DozivotnoЗа потребите на снимањето беа користени креации на познатата дизајнерка Мила Кадриу и “Емили Ексклузив Дизајн”, но помогнаа и “Fashion Group”, “Баргала” и “Хисар Туризам”. За шминката и фризурата беа задолжени вештите раце на стилистот Даниел Николовски и Ивана Атанасовска. За неколку дена се очекува и официјална промоција на видеоспотот во Македонија, но и Србија. Дотогаш уживајте во прекрасните фотографии од снимањето.

Подготви: Редакција Музика24

Фото: Стефан Николовски

Можеби ќе ве интересира: