Музика на кирилица

Иле Спасев ја претстави новата песна и видео спот (Видео)

Во соработка со Министерството за култура кој ја поддржува македонската музика, познатиот поп пејач Иле Спасев го промовираше својот најнов сингл “Единствена” кој е и автор на композицијата, а за текстот се погрижи Даниела Хаџи-Тоневска. Снимен е и видео спот со љубовна тематика во продукција на “Фабрика” каде како главна улога се појавува неговата вереница со кој даде шмек во спотот.

“Спотот е сниман во Скопје и премногу сум задоволен од резултатот како изгледаше целосно така што се надевам дека ќе им се допадне на моите фанови”, изјави Иле Спасев кој додаде дека подготвува уште нешто интересно кој полека но сигурно се работи.

Засега уживајте во новиот сингл и спот кој е во брз ритам и лесно певлив хит.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: