Музика на кирилица

Извонерен видео спот за песната “Желба” на Нокаут (Видео)

Поп-рок составот Нокаут денеска на својата фан страна го промовираше својот најнов спот “Желба” кој е дел од нивниот последен албум. Самиот спот е работен во Чешка во режија на Милена Станишлевиќ, со ова тие продолжуваат да творат нивните нови композции, а додека го очекуваме она новото, ќе уживаме во нивните хит композции кој се дел од нивниот репертоар од секој настап кои тие го подготвуваат.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: