Музика на кирилица

Калиопи со нова песна и видео спот “Мојот дом” (Видео)

Македонската поп-дива Калиопи објави видео-запис за нејзината нова песна “Мојот дом”. Спотот е снимен на неколку локации во Македонија, а композитор и продуцент на песната е Ромео Грил. Калиопи го напиша текстот на овој нејзин сингл. Последниот албум на Калиопи, “Мелем” е објавен пред 2 години.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: