Музика на кирилица

Ќерќата на Наум Петрески бремена по втор пат (Фото)

Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска фолк пејачка Анастасија Петреска е во блажена состојба. Таа дури сподели и фотографии на својот Инстаграм профил се со цел да ги извести своите фанови и обожаватели. Ќерката на далеку познатиот Наум Петрески ќе стане мајка по втор пат.

Пред две години во семејството на естрадната двојка Анастасија Петреска и Владимир Поповски се роди првата среќа, ќеркичката Андреа.

Можеби ќе ве интересира: