Музика на кирилица

Кико се журкаше со фармерџиите (Фото)

Иако немаше среќа да остане повеќе од две недели, нашиот познат пејач Кико, кој сите го паметиме како дел од “Македонскиот идол” прерано замина од реалното тв шоу “Фарма”. По изјавата дадена за еден од тв магазините си доби и прекар, сега сите го нарекуваат Кико Рингла, но небитно е сето тоа. Го нема на македонската музичка сцена и веќе подолг временски период нема ништо издадено со што може да се претстави пред својата публика, фанови и сите оние кои го слушаат и сакаат да го гледаат.

Но, Музика24 открива дека најново од Кико е тоа што деновиве тој не е во Македонија, туку едноставно се забавува со учесниците на “Фарма” во Белград каде што по она што го видовме на неговиот фејсбук профил, секој од нас би посакал да е на неговото место. А што точно се случува таму? Погледнете од малата мини галерија во продолжение.

Кико на журка со дел од учесниците на "Фарма" Кико на журка со дел од учесниците на "Фарма" Кико на журка со дел од учесниците на "Фарма" Кико на журка со дел од учесниците на "Фарма" Кико на журка со дел од учесниците на "Фарма"Подготви: Марија Поповска

Можеби ќе ве интересира: