Музика на кирилица

“Лажев” на Happy End на 10-ти април ќе ја добие својата промоција (Видео)

Како што дознава деновиве музичкиот портал Музика24, македонскиот бенд Happy End на 10-ти април ќе ја промовираат својата нова песна “Лажев” со промоција и на видео спот. За музиката и аранжманот на нивната најнова песна се погрижи Иван Јованов – Iwayo, додека текстот за истата го напиша препознатливиот и секогаш оргинален Слаткаристика. Видеото е во реализација на God Eye Production.

Остануваат уште 2-3 дена до нивната официјална промоција на најновата песна и видео спот, а во меѓувреме погледнете само мал дел од она што веќе ви го најавивме, нешто што се надеваме и искрено веруваме ќе ве заинтересира нестрпливо да го дочекате и нивното најново музичко парче добра музика, како за уши така и за очи.

https://www.facebook.com/HappyEndBandMK/videos/398688114257226/

Можеби ќе ве интересира: