Музика на кирилица

Наскоро нова фолк емисија на тв екраните

Од утре среда 9-ти септември на Сител 3 телевизија започнува нова македонска емисија, која ќе го негува и промовира македонскиот фолклор. Се работи за “Фолк Ексклузив”, која ќе се емитува од понеделник до петок во 20:30 часот. Македонски народни песни и изведувачи на фолк песната ќе бидат дел од оваа емисија.

Извор: ТВ Пакет

Можеби ќе ве интересира: