Музика на кирилица

Нема да ја препознаете: Дани се потстрижа кратко

Поп-пејачката Дани Димитровска се пофали со новиот изглед. Пејачката која беше препознатлива по нејзината кадрава коса, сега има нов имиџ. Дани, за рубриката „прашања/одговори“ на Инстаграм, постави фотографија со кратка коса на која изгледа речиси непрепознатливо.

“Кратка коса со шишки убаво и прилега”, коментираат фановите.

Инаку, Дани која често експериментира со промена на бојата и должината на косата, изминатиот период, поради пандемијата со коронавирусот, направи пауза на домашната сцена.

Можеби ќе ве интересира: