Музика на кирилица

Нова дуетска песна на Тони Зен со Марк Морисон и Бобо (Аудио)

Еден од познатите хип хоп артисти Тони Зен, досега на неколку наврати снимаше дует со свои пријатели од балканот, а најново од него е што тој сними нова песна во која освен бугарскиот рапер Бобо го вклучува и  светскиот познатиот англиски музичар Марк Морисон. “Ready 4 You” е насловот на новата песна која што Тони Зен ја опиша како свежо парче ретро звук, а истото е продуцирано од страна на Freak Collective.

Како звучи оваа македонско-бугарска-англиска комбинација, слушнете во продолжение.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: