Музика на кирилица

Нова промена: Кирил Митоски повторно со нова композиција на “Цветници 2015” (Видео)

Познатиот фолк изведувач Кирил Митоски кој е дел од составот “Академци”, паралелно води грижа и во соло кариерата каде презентираше неколку композиции меѓу кој и песните “Оди си остави ме”, “Само љубов да не води” кој се авторско дело, музика и аранжман на Дарко Илиевски на текст на Орце Зафировски. Имено тој и оваа година се појави на овогодинешното издание со нова композиција која носи наслов “Ниту една не е како тебе” заедно со истиот тим каде и сам нагласува: “Тимот кој победува не се менува”.

“Се потрудив да се истакнам како изведувач со поразлични композиции па се надевамe дека публиката ќе го прифати тоа”, изјави Кирил Митоски кој е веќе активен на музичката сцена. Во продолжение уживајте во композицијата во изведба на Кирил Митоски.

https://www.youtube.com/watch?v=UY-gTYw1pcA&fb_action_ids=719484888177804&fb_action_types=og.shares&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B1029798600363955%5D&action_type_map=%5B%22og.shares%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: