Музика на кирилица

Поп пејачот Јасмин Алиевски ја запроси девојката (Фото)

Muzika24
Македонскиот поп пејач Јасмин Алиевски, кој во меѓувреме се појави и на музичкото регионално натпреварување...
Музика на кирилица

По 10 години пауза, на рап-сцената се враќа Vukac MC – овој пат во соработка со познат рапер од Њујорк

Muzika24
Оние што пред десетина години слушаа македонска рап-музика и тоа како добро го паметат името...
Музика на кирилица

На денешен ден почина Александар Сариевски, познатиот македонски пејач на народна музика (Фото+Видео)

Muzika24
Александар Сариевски е роден во Галичник на 20-ти јуни 1922 година. Тој беше и ќе...
Музика на кирилица

Пепа всабота промовира нова песна и видео спот

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, македонската поп пејачка Пепа Димитрова всабота ќе ја промовира...
Музика на кирилица

Познатиот македонски музичар Џељо Дестановски со преработка на песна од легендарниот Сариевски (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски музичар Џељо Дестановски, кој свири на кавал и зурли, ја преработи песната „Ој,...
Музика на кирилица

Калиопи без влакна на јазикот: “Срамно е она што и го направивме на Есма” (Видео)

Muzika24
Во неделата се навршија пет години од смртта на кралицата Есма Реџепова Теодосиевска, естрадниот магазин...
Музика на кирилица

Погледнете: Како изгледала Ноне Неделковска како мала и каде прв пат настапила (Фото+Видео)

Muzika24
Претпоставуваме дека сите повеќе или помалку сите ја познавате некогаш популарната и позната македонска поп...