Музика на кирилица

Панчо од ДНК приведен во голема полициска акција (Видео)

Верувале или не, Панчо од ДНК е приведен во голема полициска акција за шверц на дрога. Недоволниот прилив на средства и љубовта кон саканата го натерале да се впушти во бизнис со дрога, кој наместо пари за лекување му донесе петгодишна затворска казна. Истата Панчо е спроведен да ја издржува во затворот во Куманово.

Но полека, доколку ништо не ви е јасно…

Панчо микрофонот не го остави настрана за да стане дилер, ова е само приказната во новиот спот за песната „Денови во ноќи”.

“Идејата е да се испрати порака до младите дека треба да им се каже НЕ на сите пороци, но и дека не треба да потпаѓаме под влијанија, особено кога сме пред искушенија и тешки животни предизвици. Дека треба да веруваме во себе и да бидеме истрајни во своите желби и планови”, велат Панчо и Андреј.

„Денови во ноќи” веќе е лесно да се претпостави е со потписите на Панчо и Лазар Цветковски чии се музиката, текстот и аранжманот, додека за екранизацијата на приказната се погрижи, исто така, проверениот и маестрален соработник на ДНК, охриѓанецот Даниел Јовески. Дел од видеото уште се и Роберта Цветковска на која и припадна улогата на девојката, Стефан Хајредин го глуми дечкото, Игор Петрески е дилер, Ристе Филипов – инспектор, а Елена Стојческа – инспекторка.

“И оваа песна е нешто во што навистина веруваме и нешто околу што навистина се потрудивме. Благодарни сме на сите кои ни помогнаа особено во реализацијата на видеото затоа што истото го снимавме додека земјата беше во карантин и на сила беше полициски час”, велат момците и уште еднаш упатуваат посебна благодарност сите оние кои им помогнале за да се реализира овој музички проект.

А што се случило после 5 години, односно, по излегувањето на Панчо од затвор… откријте во новото видео:

Можеби ќе ве интересира: