Музика на кирилица

Пејачката Мартина со кнедла во грлото проговори за починатиот сопруг: Болката никако не поминува

Мартина е пејачка која остави трага на домашната музичка сцена, иако ја нема 13 години таа беше топ тема низ чаршијата, но низ медумите поради својот љубовен живот. Во ексклузивна исповест која ретко кој домашен артист ја дава Мартина искрена до срж, со кнедла во грлото се отвори пред камерата на естрадниот магазин Бекстејџ.

Прв пат проговоре за болката која ја доживеа пред три години и која никако да помине. Имено таа кобна ноќ во последните денови на септември кога нејзиниот сопруг Антонио Парапулов беше еден од починатите во возилото Сеат алтеа, кое беше изрешетамно со истрели од автоматско оружје, од до ден-денес за јавноста непознати сторители од друго возило во движење. Јавноста тогаш, а и се уште шпекулира, но Мартина реши да стави крај на сите лаги.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....