Музика на кирилица

Погледнете: Одлична концертна промоција на Chromatic Point (Видео)

Популарниот метал банд „Chromatic Point“ пред 1 недела ја имаа својата прва официјална концертна промоција која се оддржа во МКЦ со цел да го промовираат својот најнов албум и ексклузивната соработка со етно составот Синтезис.

M 1А како изгледаше погледнете во продолжение.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: