Музика на кирилица

Потполна трансформација: Рената Кралевска во ново руво (Видео)

Позната и атрактивна поп пејачка Рената Кралевска денеска на својот фејсбук профил објави интересна фотографија на која што јасно се гледа до каде може да оди со нејзините трансформации кој се многубројни. Овој пат се фотографираше во отмен долг и провокативен фустан кој ја потенцира нејзината умереност и сериозност како личност, сепак ова е мал пример како може да се носи една пејачка во светот на модата и убавината.

Воедно, оваа година во етер го пушти најновиот сингл кој носи наслов “West side story” кој е актуелен низ сите радиостаници во Македонија и пошироко, а таа воедно претставува и единствениот музички изведувач која што својата кариера ја започна надвор од Македонија и е на врвот од топ листите што истовремено покажува и фактот колку е успешна.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: